Studniówka 2017

„MINĘŁA STUDNIÓWKA Z WIELKIM HUKIEM…”

No właśnie … Minął kolejny bal dla polskiej młodzieży polskich szkół w aglomeracji chicagowskiej. Bal – studniówką zwany – jak pokazuje polska tradycja odbywa się na sto dni przed egzaminem maturalnym, dającym przepustkę w dorosłość uczniom klas maturalnych. Tegoroczna studniówka odbyła się 28 stycznia w pięknej sali bankietowej Drury Lane w Oakbrook. Organizatorem studniówki była Polska Szkoła im. Fryderyka Chopina pod patronatem Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce.
W studniówce wzięło udział 11 naszych uczniów: 6 pięknych dziewczyn i 5 przystojnych chłopaków. Carolina Kukulski, Ewa Łapczyński, Gabriela Łukanus, Angelika Madeja, Evelyn Sambora, Weronika Szyszka, Dawid Brzeziński, Kamil Gicala, Andrzej Marusarz, Mateusz Pattermann, Wojciech Siuty pełni emocji i nadziei na wspaniałą zabawę udali się w to sobotnie popołudnie, w strojach galowych, piękną limuzyną na ich pierwszy bal. Nasza młodzież wyglądała wspaniale!
Oczywiście, uczniowie nie pojechali tam sami. Była wraz z nimi delegacja naszej szkoły: Pani Dyrektor mgr Kinga Kościelniak, wychowawczyni klasy maturalnej Pani mgr Danuta Zawadzka, Prezes Zarządu Szkoły Pani mgr Halina Zarębczan oraz nasz niezawodny szkolny fotograf Pan Józef Karkoszka.
Nasi uczniowie udowodnili, że potrafią się wspaniale bawić z zachowaniem pełnej kultury, tak po polsku. Uczniowie pokazali, że nie jest im obca polska muzyka rozrywkowa, co bardzo cieszy, ponieważ dowodzi to, iż jest w nich głębokie poczucie polskości. Ta studniówka to było wielkie przeżycie dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców, którzy dumni ze swoich dzieci byli bardzo zaangażowani w organizację studniówki, zwłaszcza od strony wyglądu uczniów. Piękne suknie, fryzury dziewczyn oraz garnitury chłopców to w dużej mierze zasługa matek. Pięknie prezentowali się zwłaszcza w części oficjalnej balu studniówkowego: dziewczyny z czerwonymi różami w dłoniach i chłopcy z czerwonymi różami w klapie marynarki.
Bardzo miłym akcentem dla naszej szkoły jest fakt, iż najlepsza uczennica klasy maturalnej GABRYSIA ŁUKANUS wygrała stypendium, które otrzymuje czworo najlepszych uczniów ze wszystkich polskich szkół wytypowanych wcześniej przez nauczycieli klas maturalnych. Brawo Gabrysia!!!
Uczniowie są zachwyceni studniówką. Jedyne na co narzekają to czas, to było za krótko… W drodze powrotnej uczniowie już w limuzynie czuli się prawie jak na sali bankietowej, dalej śpiewali przeboje studniówkowe.
Ale cóż, wszystko co piękne zbyt szybko się kończy! Teraz matura… Mamy nadzieję, że ten egzamin zdadzą na piątki i szóstki.
Za sto dni matura, a za rok znów studniówka, już w innym składzie, ale znów będą emocje i radość, znów nasza młodzież pokaże, że jest w ich sercach polskość. Bo przecież tutaj w USA też JEST POLSKA!
Korzystając z okazji. Drodzy Polacy zapisujcie swoje dzieci do Polskiej Szkoły im. Księdza Stanłsława Cholewińskiego w Chicago. W naszej szkole przekazujemy dzieciom wiedzę, ale pokazujemy też co to jest polskość. Nasza szkoła jest najlepsza.

DSC_0806 DSC_0764 DSC_0776 DSC_0795 DSC_1051 DSC_1345 DSC_7679 DSC_7724 DSC_7771 DSC_7918 DSC_7962 DSC_8090 DSC_8104 DSC_8111 DSC_8120 DSC_8249 DSC_8253 DSC_8466 DSC_8503 DSC_9311 DSC_9511